LÉLEKMAG STÚDIÓ

"A saját történetemet keresem, és mélyen a felszín alá ásva, megtalálom a lelkemet."
(M.Haruki) 

Flow tréning

"A munkahelyemen alig várom, hogy elteljen a munkaidőm, és kiszabaduljak, mint egy börtönből." (P.Z. Budapest)

"…gyűlölöm a munkám…a munkahelyem…unom…mintha nem is én lennék ott, csak egy bábu…" (K.I. Herceghalom)

"Szeretném azt érezni, hogy érek valamit, értékelik, amit csinálok, és nem vagyok teljesen haszontalan, csak egy tégla a falban." (F.S. Páty)

"...annyira fáradt, kedvetlen vagyok mostanában, nem érdekel semmi...mintha elvesztettem volna az életkedvemet." (P.Á. Budapest)



Csíkszentmihályi Mihály, a népszerű pszichológus, a flow elmélet atyja szerint "ennek mégsem kell így lennie. A munka lehet az élet egyik legörömtelibb, leginkább kiteljesítő oldala."

Hogyan?

Mi az a flow? Hogyan élhetem át a munkahelyemen és a mindennapjaimban az áramlat-élményt?

Ezt az utat segít megtalálni a FLOW TRÉNING – a komplexitás művészetének módszere – átélni az egyéniségünk identitását, és megtapasztalni az egységbe integrálódás örömét, ezzel megtalálni a valódi hivatásunkban rejlő kiteljesedésünk örömét!


A flow

Mindenki szeretne folyamatosan boldog és elégedett lenni, de mégsem teszi. Miért? Mi kell a boldogsághoz? Mi az a boldogság? A flow elmélet szerint ez nem egy passzív állapot, hanem egy aktív, tevékenység közbeni lelki állapot, amit akkor érez valaki, ha épp a célja megvalósítása érdekében tevékenykedik, és eközben élheti át azt a tudatállapotot, amikor a tér és az idő fontossága eltörpül, szinte feloldódik a jelenben.

A stressz és az arousal

A stressz hétköznapi értelemben véve egy ártó feszültség, de a pszichológia megkülönbözteti a distressz és az eustressz állapotát, amiben az utóbbi egy pozitív, motiváló erővé válhat. A sressz fiziológiai folyamatában energiához jut a szervezet, amit vagy tud optimálisan hasznosítani, vagy dezorganiálttá válik. Az arousal szintünk (aktivációs állapotunk) sok mindentől függ - a személyiségünktől, az épp aktuális stressz szintünktől és az egyéniségünktől is. Az aktivitás szintünket akkor tudjuk figyelembe venni, akkor tudunk hozzá optimálisan alkalmazkodni, akkor tudjuk alakítani, ha ismerjük ezeket a befolyásoló tényezőket.

A motiváció és a képeségek

A tevékenységeinkhez motiváció szükséges. De mi van, ha épp hiányt szenvedünk belőle? Mi van akkor, ha semmi magasztosat nem akarunk csináli, csak túlélni a mindennapokat? Logikusan hangzik, hogy ha épp nincs pénzem fizetni az adósságaimat, akkor nem a legfontosabb vágyam az önkiteljesítés. De akkor mi van az éhező művészekkel? Valóban a pénz boldogít? Vagy nem is teljesen igaz a maslow-i piramis?

Mi a célom? Mihez van tehetségem? Lehet, hogy nem vagyok az utamon? Nem azt és nem úgy csinálom, amiben sikeres lehetek? Akkor merre tovább?

Ezekre a kérdésekre segít választ találni a FLOW TRÉNING.

A tréning különböző művészeti tevékenységeket használ a flow élmény megapasztalására eszközként. Ennek segítségével a résztvevők a tréning előtt a kitöltött Flow kérdőív által megismert saját kommunikációs és EQ stílusukat tehetik próbára, és tapasztalhatják meg az örömteli feloldódást a koncentrált egyéni és csoportba integrált tevékenykedésben.

Ennek a tapasztalatnak az eredményeképpen megtanulható a motivált tevékenykedés, a személyre szabott hatékonyságot növelő technikák, valamint a résztvevők megtapasztalhatják a valahová tartozás pozitív és motiváló hatását.


Vissza a tréningek áttekintéséhez