Fogaskerék napok
IsmertetésA hely, ahol élünk, dolgozunk, rajtunk kívül más emberi lényeket feltételez. Ez a világ, ahol nemcsak mi vagyunk jelen, alkalmazkodást kíván mindenkitől, magunktól is. Mint egy fogaskerék a gépezetben, ha nem vagyunk tisztában a szerepünkkel, vagy nem tudjuk, miért és hogyan is működik a gépezet egésze, vagy csak valami piszok került a fogaskerekek közé, akkor... Leáll. |
![]() |
Az életünkben állandóan alkalmazkodnunk kell, külső és belső elvárásoknak egyaránt. Hogy mennyire tudunk alkalmazkodni, mennyire tudjuk ebbe beilleszteni saját magunkról alkotott képünket, és az egyensúlyt hogyan vagyunk képesek fenntartani külső és belső között, ezt intelligenciánknak köszönhetjük.
Nemcsak értelmi képességeket értsünk alatta, amit a jól ismert intelligencia tesztek mérnek, hanem az érzelmi intelligenciát is.
Mi az érzelmi intelligencia?
Az érzelmi intelligencia olyan készség, amely egyrészt jelenti önmagunk reális ismeretét, bizonyos készségeket, mint az önirányítás, önmotiválás és az empátia képességét, másrészt a kapcsolataink sikeres és eredményes alakításának készségét is. Ezen készségek birtokában nem csak a mindennapi életben, de munkánkban is sokkal eredményesebben tudunk boldogulni.
Mit nyújt a Fogaskerék napok?
PROGRAMLEÍRÁS
1. Az érzelmi intelligencia meghatározása, fogalma, különbsége az általános intelligenciához képest. Miért fontos foglalkoznunk vele?
2. Az érzelmi intelligencia felmérése teszttel, a teszteredmények ismertetése, értelmezése.
3. Az érzelmi kompetenciák
Milyen képességek, tulajdonságok alkotják az érzelmi intelligenciát? Melyiknek mi a jelentősége? Hogyan fejleszthetők ezek a kompetenciák?
4. Saját erősségeim és fejlesztendő területeim
Mely kompetenciákban vagyok igazán jó és hol szeretnék fejlődni?
5. Érzelmi kompetenciák fejlesztése
Konfliktuskezelés, saját érzelmi állapotaim beazonosítása és annak kommunikálása, empátiafejlesztés, együttműködés-fejlesztés, visszajelzések adása és fogadása… a csoport aktuális igényeinek megfelelően.
6. Helyzetgyakorlatok
A választott érzelmi kompetenciák fejlesztése modellezett szituációk gyakorlása során.
7. Személyiség fejlesztés
A nonverbális kommunikáció fejlesztése a mozgás által, és a nonverbális kommunikációs csatornák megismerésével.
KIKNEK AJÁNLJUK?
Azoknak, akik szeretnék tisztán látni az érzelmileg intelligens viselkedés szerepét kapcsolataikban, szeretnék megérteni munkahelyi és magánéleti sikereik-kudarcaik mögöttes tényezőit. Különösen ajánljuk azoknak, akik munkájuk során emberek vezetésével, meggyőzésével, kiszolgálásával vagy segítésével foglalkoznak, vagy egyszerűen szeretnék tudatosabban irányítani emberi kapcsolataikat és életüket.